برگزاری همایش و سمینار

برگزاری همایش و سمینار
برگزاری همایش و سمینار

صرف نظر از هدف و نوع کنگره ها، سؤال این است که برگزاری این نشست ها به صرف هزینه های گزاف و بالا تا چه حد سودمند و موفقیت آمیز است. سازمان دهی یک همایش، گرچه بسیار پایه ای و اصولی است اما از دوست داشتنی ترین وظایف یک مدیر محسوب می شود که با گذر زمان به شکل یک دوی ماراتن جانفرسا درمی آید و همیشه با ترس از فراموش کردن موضوعی همراه است.
همایش باید با یک جشن باشکوه، یک کنفرانس موفقیت آمیز، یک روز بازگشائی هیجان انگیز یا یک نمایشگاه تبلیغی مؤثر همراه باشد. برای برگزاری همایش ها، مناسبت های زیادی وجود دارد، اما مدیران و کارفرمایان، دفعات معدودی این کار را انجام می دهند، چرا که برگزاری همایش نیاز به برنامهٔ پیچیده ای خارجی دارد که البته سود بسیاری را برای آنها به ارمغان می آورد. در این مقاله که شامل مطالب اساسی در مورد برگزاری موفقیت آمیز یک همایش است، شما می توانید دائم کنترل کنید که آیا همه چیز طبق برنامه پیش می رود یا خیر؟

۱. تاریخ برگزاری مراسم را با دقت و وسواس خاصی معین کنید. برای برگزاری همایش فقط روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته را در نظر نگیرید بلکه به تاریخ همایش های رقیبان نیز توجه داشته باشید. زمانی که یک نمایشگاه صنعتی بزرگ و جهانی در شهرتان برگزار می شود، شما می توانید عدهٔ زیادی از شرکت کنندگان در یک کنفرانس چند روزهٔ صنعت اتومبیل را به وجد بیاورد.
۲. باید هدف از همایش روشن باشد. برگزاری یک همایش شبانه در قالب یک نمایشگاه وقتی هدف خاصی داشته باشد، افراد بیشتری را راضی نگه می دارد، اما اگر هدف نداشته باشد کاملاً برعکس عمل می کند. مثل وقتی که جشن شبانه فقط به منظور تشویق خشک و خالی یکی از همکارانتان باشد.
۳. برای پیش غذا و نوشیدنی ارزش قائل شوید. حتی یک نمایش حرفه ای و سازمان یافته هم می تواند به دلیل نامرغوبی غذا یا مدیریت بد به شکست منتهی شود. انتخاب نوع غذا و نوشیدنی خود ملاک ارزشیابی میهمانان است.
۴. هنگام برنامه ریزی برای جشن ها به نیازهای فردی میهمانان نیز توجه داشته باشید. در صورت برگزاری مراسم دیدار دانش آموزان سابق یک مدرسهٔ خصوصی، برگزار کننده و مدیر مراسم نباید سخنرانی سه یا چهار تن از استادان را در آغاز برنامه قرار دهد. این کار، مراسم را از هدف اصلی آن دور می کند. شرکت کنندگان دوست دارند ابتدا با یکدیگر تبادل نظر کرده، کنجکاوی ها و سؤالات خود را برطرف کنند و راجع به مشاجرت و دعواهای گذشته خود صحبت کنند. در مقابل، قرار دادن یک سخنرانی پس از صرف غذا، یعنی درست وقتی که گرسنگی مهمانان برطرف شد، کنجکاوی آنها را افزایش می دهد. مدعوین باید احساس کنند که در یک مراسم استاندارد و همیشگی قرار نگرفته اند، بلکه نکات برنامه به صورت کاملاً جداگانه و ویژه برای عموم در نظر گرفته شده است. یک همایش باید خلاق و متنوع باشد. برای این کار یک تیم سازماندهی شده با نظرات مختلف انتخاب کنید تا گوناگون ترین ایده ها، قابل مطرح شدن باشند.
۵. یک بودجهٔ متناسب برای همایش در نظر بگیرید. یک بودجهٔ سخاوتمندانه، تضمینی بر برگزاری موفق همایش و ماندگاری آن در ذهن میهمانان نیست. پیش از هر چیز به شکل دعوتنامه توجه کنید یا به جای غذاهای گران و پر هزینه غذاهای ساده و اصیل انتخاب کنید.
۶. برای همایش چارچوب های شایسته در نظر بگیرید. شکل و قالب همایش باید با علت و هدف آن متناسب باشد.
۷. به زمان برگزاری جشن و اینکه بلاخره جشن تمام می شود توجه داشته باشید. اگر روند برگزاری جشن بسیار عالی است، لازم است جشن سر ساعت به پایان رسد. تنها دراین صورت است که همایش خاطره بسیار خوبی در اذهان باقی خواهد گذاشت.
۸. محل برگزاری جشن را بر اساس نوع جشن یا شعار تبلیغاتی آن تعیین کنید. مثلاً محل برگزاری یک گفت و گو در قالب میزگرد که نمایندگان معروف و مشهور معتبرترین شرکت ها در آن دعوت دارند، در اتاق جنبی یک مهمانخانهٔ مجلسی قابل برگزاری نیست، همچنین برای برگزاری جشنی با شعار ”آینده نیازمند سنت است“ بهتر است یک قصر اشرفی قدیمی و باستانی را انتخاب کرد، نه یکی از هتل های مرسوم و مخصوص برگزاری جشن ها را.
۹. روابط عمومی قوی داشته باشید. برای موفق برگزار کردن یک مراسم باشکوه شما نیازمند برقراری ارتباط با دیگران ارائه می دهد. وقتی که شما در روز افتتاح مؤسسهٔ نوساز خود موفقیت کسب می کنید، باید به افراد اجازه دهید تا شما را به خوبی بشناسند. تنها در این صورت است که همگان با شما آشنا می شوند.
۱۰. شکل و شمایل دعوتنامه نوعی کارت ویزیت برگزارکنندگان است. دعوتنامه اولین تأثیر را روی میهمانان می گذارد و باید این احساس را در آنها ایجاد کند که با نیامدن آنها به همایش، برگزارکنندگان چیزی را از دست خواهند داد. ظاهر ویژهٔ یک دعوتنامه، برای یک بازدند رسمی، در شرکت کنندگان علاقه و حوصله به وجود می آورد. یک دعوتنامه با شکل و شمایل خسته کننده این شک را در مدعوین ایجاد می کند که جلسه، فوق العاده خسته کننده و یکنواخت است.

شنبه تا چهارشنبه 09:00 – 17:00

پنج شنبه : 09:00 -13:00

برگزاری همایش و سمینار


راهنمای مديريت سامانه

راهنمای كاربر سامانه

دانلود کاتالوگ

برای ما در کنفرنس سیستم محرکی است که ما را به سمت اهدافمان راهنمایی می کند . در واقع تعهد و هدف ما در کنفرنس سیستم پیمودن مسیر با شما تا گام پایانی است .

در کنفرنس سیستم تعهد برای ما نشانه اعتقاد به کاری است که انجام می دهیم . آرمان ما فراهم کردن مدیریتی بی نظیر در رویدادی بی نظیر برای شماست . معیار سنجش تعهد ما در کنفرنس سیستم در تمام مراحل به نحوی است که با دادن مشاوره و ارتباط پیوسته در نیل به اهداف تجارتمان گام برخواهیم داشت .

تعهد به مدیرانی که به خاطر ما وارد این سامانه شده اند و همچنین افرادی که ما از طریق آن ها وارد رویدادی جدید شده ایم

ما با ایجاد این واقعیت برای مدیریت یک کنفرانس قدرتی را در اختیار وی قرار خواهد داد تا در فعالیت های کنفرانس چه در درون سازمان خود و چه در بین شرکت کنندگان پویائی را ایجاد کند .

منابع اطلاعاتی زیاد ، روش های جامع حل مساله های کنفرانس ، یادگیری سریع و راحت برای کاربران ، ایجاد ایده های جامع ، امکان تصمیم گیری ساده تر و ارتباطی راحت و پیوسته که سامانه برای مدیریت ایجاد خواهد کرد موجب ایجاد احساسی دلنشین در مدیریت کسب و کار می شود .

ما با بررسی های دقیق و لزوم تصحیح فرآیندها و نیز درک تمام نیاز های مدیریت جامع یک کنفرانس عملکردی کامل و بی نقص را در عرصه مدیریت کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد .

ما در کنفرنس سیستم با درک کامل تمام خواسته ها و نیازهای شما رویدادی بی نظیر را در ذهن تمام مشتریان شما ایجاد خواهیم کرد .

۸۸۷۲۴۸۳۷ – ۰۲۱

۰۹۱۹۲۰۰۷۱۴۶

info@confsystem.org

یکی از تخصص های گروه لیوا، برگزاری همایش و سمینارهای تخصصی است. اگر قصد برگزاری همایش و یا سمیناری را در حوزه‌ی کاری خود دارید، میتوانید با خیال آسوده ۰ تا ۱۰۰ کار را به لیوا سپرده و شما تنها به بر روی محتوای علمی همایش و یا سمینارتان تمرکز کنید. این کار کیفیت برگزاری همایش را بسیار بالا میبرد.

خدماتی که لیوا در زمینه‌ی برگزاری همایش و سمینار ارائه میدهد عبارتند از:

۱. طرح و پایه ریزی استراتژی برگزاری همایش و سمینار

۲. اجاره‌ی فضای مناسب جهت برگزاری همایش و سمینار

۳. تامین اینترنت سالن برگزاری همایش و سمینار

۴. هماهنگی و عقد قرارداد با برترین کترینگ‌ها جهت صبحانه، میان وعده، ناهار و شام جهت همایش و سمینار

۵. هماهنگی جهت ورود و اسکان میهمانان خارجی در برترین هتل‌های تهران

۶. هماهنگی تشریفات و جابجایی میهمانان خارجی از محل اقامت تا محل برگزاری همایش و سمینار

۷. هماهنگی جهت استقرار مترجم و دستگاه‌های ترجمه همزمان

و هر اقدامی که کمک میکند تا همایش و سمینار شما به بهترین شکل و کیفیت برگزار شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، انجام مشاوره‌های لازم و عقد قرارداد با ما تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم.


تلفن : ۵-۸۸۶۰۸۰۶۴

ایمیل : [email protected]

www.BaHamayesh.com

فروردین ماه
اردیبهشت ماه
خرداد ماه

تیر ماه
مرداد ماه
شهریور ماه

مهر ماه
آبان ماه
آذر ماه

دی ماه
بهمن ماه
اسفند ماه

برگزاری همایش و سمینار


ارتباط با ما

باهمایش :: ارائه شده توسط مجموعه همایش نگار
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرازنت می باشد © 1387 – 1395

برگزاری همایش و سمینار
برگزاری همایش و سمینار
10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *