همایش واکاوی دفاع مقدس

همایش واکاوی دفاع مقدس
همایش واکاوی دفاع مقدس

 

مهلت ارسال چکیده مقاله: تا 15 مرداد ماه 97

مهلت ارسال اصل مقاله: تا 05 مهر ماه 97

——————————

همایش واکاوی دفاع مقدس


پوستر نخستین همایش ملی واکاوی تهدیدهای نوپدید دفاعی – نظامی

 

نمونه فرمت مقاله همایش را از اینجا دانلود نمایید.

نمونه فرمت فایل ارایه مقاله را از اینجا دانلود نمایید.

راهنمای تهیه پوستر را از اینجا دانلود نمایید

——————————-

 

محور اول: چیستی و ارکان تهدیدهای نوپدید

– گفتمان‌ها و نظریه‌های تهدیدهای نوپدید

– کارگزاران و رانه‌های تهدیدهای نوپدید

–  اشکال، انواع و ابعاد تهدیدهای نوپدید

– شیوه فهم تهدیدهای نوپدید و روش‌های مقابله با آن

–  جامعه شناسی تهدیدهای نوپدید –  مفهوم شناسی تهدید –  اولویت شناسی تهدید –  زمینه های بروز تهدید –  تهدید شناسی هوشمند

محور دوم: تهدیدهای نوپدید در حوزه نظامی – گروه‌های تکفیری تارشگری –  روابط رژیم‌های مرتجع منطقه با رژیم صهیونیستی  – بکارگیری جنگ افزارهای ناشناخته –  قراردادها و ائتلاف های نظامی تهدیدهای منطقه‌‌ای و فرامنطقه‌‌ای –  رقابت تسلیحاتی رقبای منطقه‌‌ای –  جنگ های ترکیبی، هویت محور، نیابتی، نرم و ….

محور سوم: تهدیدهای نوپدید در حوزه سایبر و جنگ الکترونیک –  حملات سایبری –  تجارت سایبری –  فضای مجازی –  حاکمیت داده‌ها –  جنگ سایبری –  تروریسم سایبری –  جاسوسی سایبری –  جرائم سایبری –  هارپ و لیزر محور چهارم: تهدیدهای نوپدید در حوزه فناوری –  فناوری های همگرا –  نسل جدید هواپیما جنگی، پهپاد و … –  ربات‌ها –  علوم و فناوری فضایی –  فناوری موشکی محور پنجم: تهدیدهای نوپدید در حوزه سیاسی –  فضای پسا برجام –  روابط سیاسی اعراب با رژیم صهیونیستی –  رقابت‌های جناحی و بحران‌های داخلی –  دیپلماسی دفاعی –  همگرایی دفاع و سیاست محور ششم: تهدیدهای نوپدید در حوزه اقتصادی –  همگرایی دفاع و اقتصاد –  اقتصاد دانش بنیان –  اقتصاد جهانی –  اقتصاد منطقه‌ای –  تهدیدات اقتصادی تحریم محور –  اقتصاد دفاعی محور هفتم: تهدیدهای نوپدید در حوزه اجتماعی- فرهنگی –  آسیب‌های فرهنگی –  فرهنگ و جوانان –  سرمایه اجتماعی –  سازمان‌های مردم نهاد –  فروپاشی نهاد خانواده –  نهادهای مدنی –  معیشت –  فرار مغزها محور هشتم: تهدیدهای نوپدید در حوزه زیست محیطی –  ریز گردها –  بلایای طبیعی –  تراریخته –  کمبود منابع طبیعی –  خشک شدن دریاچه‌ها –  جنگ نوین –  طب رزمی –  توسعه بیابان ها

 

دومین جلسه کمیته علمی با حضور اعضا کمیته در سالن مرحوم امیر سرلشگر سلیمی دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا برگزار گردید.

با وارد کردن نشانی پست الکترونیکی خود جدید ترین اخبار را دریافت کنید.

درخواست اشتراک شما با موفقیت ذخیره شد.

Your email address couldn’t be subscribed because a server error occurred. Please try again later.

Conference Management System. Created by sinaweb.

www.BaHamayesh.com


01 آذر ماه 1396

دینی و مذهبیتاریخی و گردشگریادبیات و فرهنگ و هنرعلوم انسانیجامعه شناسی

مسئول : دکتر سعید بکتاشوب سایت : event.richt.ir/mirasdefa

دراینستاگرام با ما باشید

ارسال به دوستان همایش واکاوی دفاع مقدس


پنجمین همایش ملی پژوهش های نوین در حوزه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ایران (با رویکرد فرهنگ مشارکتی)صلح، وفاق اجتماعی و همبستگی ملی در ایراندومین کنفرانس ملی مدیریت کسب و کارسومین کنگره بین المللی علوم اسلامی، علوم انسانی

همایش علمی واکاوی فکری، فرهنگی و تمدنی تاریخ دفاع در ایران(با تأکید بر هشت سال دفاع مقدس)


محورهای همایش :

ارتباط با ما

باهمایش :: ارائه شده توسط مجموعه همایش نگار
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فرازنت می باشد © 1387 – 1395نوشته شده توسط حامد پوررستمیچکیده: بحث درباره مباحث راهبردی و استراتژیک به ویژه در حوزه سیاسی – اجتماعی، رشد فزاینده‌ای به خود گرفته است. با نگاه راهبرد شناسانه به راهبری جامعه از منظر امام رضا علیه‌السلام می‌توان راهبرد امامت را، نظام و برنامه جامعی دانست که بر اساس دین شکل گرفته و در آن، فن به کارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات معنوی و مادی برای سازماندهی و هماهنگی اجزا و فرایندهای راهبرد لحاظ شده است. تعبیر «نظام» درباره امامت در کلام رضوی، نشان از آن دارد که امامت نظام واره‌ای است که رشته اتصال و سبب انسجام تعاملات خدا، انسان و هستی است.

همایش واکاوی دفاع مقدس


نوشته شده توسط نعمت الله صفری فروشانی، زهرا بختیاری
پس از شهادت امام موسي کاظم (ع) در سال 183 هـ.ق، عواملي دست به دست هم داد تا عده اي، ايشان را آخرين امام و قائم و مهدي بدانند و بر اين اساس، بر ايشان توقف نمايند و امامت امام رضا (ع) و ساير امامان معصوم پس از ايشان را نپذيرند. توقف کنندگان بر امام کاظم (ع)، خود به گروه هايي تقسيم شدند که در مواردي چون چگونگي رحلت و غيبت و ظهور و قيام آن امام با هم اختلاف داشتند.

دکتر نعمت‌الله صفری فروشانی‌، ، تاریخ‌نگار و متخصص تاریخ ائمه (ع): ما در همه موضوعات مربوط به امام حسن مجتبی(ع) بسیار کم پژوهش کرده‌ایم و بیشترین مطالب درباره امام حسن در منابع اهل سنت وجود دارد.

همایش «گیلان در گستره عصر قاجار» 30 خرداد 98 در دانشگاه گیلان برگزار می گردد و مهلت ارسال مقالات تا 30 اردیبهشت 98 می باشد.

نوشته شده توسط محمدابراهيمي راد
آيا پيامبران از ناخودآگاهي (سهو) و فراموشي به هنگام عمل به احکام شرعي ودر امور عادي و زندگي شخصي به دور و در امان اند يا همانند ساير مردم به سهو و نسيان در اين موارد گرفتار مي شوند؟

چکيده
يکي از شبهه هاي مطرح شده در موضوع عصمت پيامبران اين است که آيا پيامبران از ناخودآگاهي (سهو) و فراموشي به هنگام عمل به احکام شرعي ودر امور عادي و زندگي شخصي به دور و در امان اند يا همانند ساير مردم به سهو و نسيان در اين موارد گرفتار مي شوند بيشتر متکلمان و دانشمندان شيعه به عصمت پيامبران از سهو و نسيان باور دارند و دلائلي را براي اثبات آن، در جاي خود آورده اند؛ ولي بعضي از دانشمندان شيعه و در صدر آنها، مرحوم شيخ صدوق و استادش ابن وليد، به روا بودن سهو و فراموشي پيامبران به هنگام عمل به احکام شرعي باورمنداند.

نوشته شده توسط على كرجى
معنای بیت المال
کلمه بیت المال مرکب از دو واژه «بیت » و «مال » ، به معنای خانه دارایی و خزینه مال است . و در اصطلاح به دو معنا می آید: گاهی به معنای اموال عمومی و حکومتی و هر آنچه که مردم به نحوی در آن حق دارند، استعمال می شود و گاهی به معنای مکانی که اموال عمومی در آن نگهداری می شود . معنای اول قائم به اموال است و معنای دوم قائم به مکان است .

نوشته شده توسط احمد رهدار
دين اسلام ديني سياسي است و فقه، يعني علم مناسك و احکام آن نيز ناگزير وجه سياسي دارد، درنتیجه، منظومه‌ی احكام اسلامي (فقه) به‌گونه‌ای چينش شده‌اند كه تحقق كامل آن‌ها جز در قالب تأسيس حكومت اسلامي مدينه ميسر نمي‌شد اما به‌رغم وضوح در تعامل دو حوزه‌ی فقه و سياست در عصر پيامبر… تعامل اين دو امروزه بر ما چندان روشن نيست (سؤال) البته نبايد فراموش کرد که فهم رابطه‌ی فقه و سياست تنها در نگرش منظومه‌اي به احکام اسلامي، دست‌يافتني است.

نوشته شده توسط محمد مرادی این نوشته کوشیده است بر اساس منابع تفسیری اهل سنت، دیدگاه مفسران این طائفه را درباره شخصیت امام حسن مجتبی(ع) در حوزه مباحث تفسیری، گزارش، بررسی و تحلیل نماید.

دومین همایش علمی سیره امام رضا(ع) به دنبال این است که بتواند به بسیاری از چراها و ابهامات در مورد آن حضرت پاسخ دهد

نویسنده: حجت الاسلام حامد منتظرى‌مقدم‌؛ كتاب تاريخ بلعمى گرچه يك ترجمه است و از اين نظر، ارتباطى تنگاتنگ با متن‌اصلى (تاريخ طبرى‌) دارد، اما خود، يك منبع تاريخى كهن مى‌باشد كه تنها با نيم قرن‌فاصله‌، پس از اصل‌ِ آن نگارش يافته است‌. به ويژه آن كه با نوآورى و ابتكار در پرداخت‌حوادث تاريخى‌، چهره‌اى ديگرسان از تاريخ‌نگارى در قرون نخستين پس از اسلام‌نمايانده است‌.

نشست علمی بین المللی «گرایش های جدید در مطالعات تاریخ ایران در دوره مغول و ایلخانی» همراه با رونمایی از کتاب «زنان ایران در عهد مغول» 14 ابان 97 در مشهد برگزار می گردد.

دوره آموزشی «روش های پژوهش در تاریخ ایران باستان» با ارائه دکتر مرتضی نورایی، دکتر اسماعیل سنگاری و دکتر حمید رضا پاشازانوس 13، 21 و 28 ابان 97 در دانشگاه اصفهان برگزار می گردد.

نشست «هنر ساسانی: شمایل نگاری یا شمایل شکنی؟» با ارائه دکتر ندا اخوان اقدم 20 آبان 97 در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می گردد.

نشست «تحولات اجتماعی مناطق غربی ایران‌ در سال‌های جنگ‌ جهانی اول» با ارائه دکتر الهام ملک زاده، دکتر علی ططری و دکتر مظهر ادوای 19 آبان 97 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می گردد.

نشست «زن و تاریخ» با ارائه دکتر روح انگیز کراچی و دکتر الهام ملک زاده 29 آبان 97 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می گردد.

کارگاه آموزشی «سند پژوهی» باحضور دکتر غلامرضا عزیزی 19 آبان 97 در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار می گردد.

نشست «کوروش از پادشاهی آریایی تا حاکم بابل» با ارائه دکتر ابوالقاسم اسماعیل پور و دکتر آرزو رسولی 15 آبان 97 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.

کنفرانس بین‌المللی «فلسفه، تاریخ و علیت» در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس ۲۰۱۹ در سنگاپور برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ است.

نشست «جایگاه تاریخ شفاهی در پژوهش های علوم انسانی» با ارائه دکتر حسینعلی نوذری، دکتر سید عبدالامیر نبوی و دکتر حسین دهباشی 20 آبان 97 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می گردد.همایش واکاوی دفاع مقدس

کتاب «دین و صلح، جنبه‌های تاریخی» اثر ایوان فریدمن منتشر شد.

برای استفاده از امکانات سایت مانند ارسال و پیگیری مقالات ، دانلود کتب و نقشه ها و دریافت خبرنامه سایت باید در سایت عضو شده، با نام کاربری خود وارد شوید!

همایش واکاوی دفاع مقدس
همایش واکاوی دفاع مقدس
9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *