همایش و سمینار چیست

همایش و سمینار چیست
همایش و سمینار چیست


امتیاز کاربران

 جهت دریافت مشاوره تخصصی و  انجام سمینار به منوی خدمات ما مراجعه فرمایید. 

http://bio1.ir/our-services/seminar-project.html

 

بسیاری از ما وقتی مقابل عناوینی چون همایش، سمینار، ورکشاپ و … قرار می‌گیریم، معنی آن‌ها را دقیقا نمی‌دانیم. مثلا شما فکر می‌کنید معنی سمینار چیست؟

همایش و سمینار چیست


در واقع، سمینار به نوع خاصی از رویدادها گفته می‌شود که در آن یک یا چند نفر سخن‌ران و ارائه‌دهنده‌ی اصلی وجود دارند و درمورد یک موضوع خاص صحبت می‌کنند. معمولا در سمینارهای موفق، سایر شرکت‌کنندگان نیز در بحث اصلی مشارکت می‌کنند و ارائه‌دهندگان اصلی بیش‌تر نقش تسهیل‌گر و هدایت‌کننده‌ی بحث‌ها را ایفا می‌کنند. گاهی اوقات این مشارکت صرفا به پرسش و پاسخ میان شرکت‌کنندگان و سخن‌رانان محدود می‌شود.

شاید ملموس‌ترین رویدادهایی که با عنوان سمینار برگزار می‌شوند و درموردشان می‌شنویم، رویدادهایی با عنوان سمینار کارشناسی ارشد هستند که در آن‌ها دانشجوی کارشناسی ارشد در انتهای دوره‌ی آموزشی خود به تحقیق درمورد یک موضوع خاص می‌پردازد و در یک سالن و در جمع اساتید و سایر دانشجویان به توضیح درمورد آن می‌پردازد و در انتها به سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهد.

‌‌

هر سمینار می‌تواند یک یا چند هدف عمده داشته باشد. مثلا در یک سمینار با هدف تحصیلی، حاضرین به بحث و تبادل نظر درمورد یک مسئله‌ی آکادمیک می‌پردازند تا بتوانند اطلاعات بیش‌تر و البته عمیق‌تری درمورد آن به دست بیاورند و به نتایج جدیدی برسند. در سیمنارهای آموزشی هم مشابه همین اتفاق رخ می‌دهد. مثلا یک عده دور هم جمع می‌شوند تا درمورد یک موضوع خاص مثلا سرمایه‌گذاری در بورس بیش‌تر بدانند.

برخی از سمینارها در کنار اهداف آموزشی، اهداف انگیزشی هم دارند. یعنی می‌خواهند به شرکت‌کنندگان انگیزه‌ی انجام یک کار خاص را بدهند. مثلا یک سمینار در حوزه‌ی کارآفرینی می‌تواند هدف خود را این‌طور تعریف کند: تشویق افراد به شروع کسب‌وکارهای کوچک و جدید.

 

 جهت دریافت مشاوره تخصصی و  انجام سمینار به منوی خدمات ما مراجعه فرمایید. 

http://bio1.ir/our-services/seminar-project.html

 

 

رویدادی که جنبه تخصصی دارد و معمولا مهمان ها  هم، سطح بالاتر هستند. همایشی مشارکت‌جویانه که برای بحث، حقیقت‌یابی، حل مشکل و مشاوره تشکیل می‌شود. در مقایسه با کنگره،‌ کنفرانس معمولاً در مقیاسی کوچکتر اما از ویژگی بالاتری برخوردار است و در نتیجه تبادل اطلاعات راحت‌تر انجام می‌شود. اگرچه کنفرانس ذاتاً محدودیت زمانی ندارد اما معمولاً دارای دوره زمانی کوتاه و اهداف مشخصی است.

کنفرانس يعني مجلسي که تشکيل مي شود براي آنکه کسي مطالب علمي را براي ديگران بيان کند . معني ديگر آن اجتماع و انجمني از عده معدودي براي بحث در مسايل سياسي ،‌اجتماعي و فني مي باشد.کنفرانس کوچکتر از کنگره است . ضمنا” به اجتماع گروهي از متخصصان فن براي شور و بحث در باب مسائل فني و يا اجتماع جمعي از سياستمداران ، روساي دولتها ،‌وزيران به منظور حل يک مسائله سياسي داخلي و بين المللي کنفرانس نيز اطلاق مي شود .

دسته اي از دانشجويان که تحت نظر يک استاد ، در رشته اي خاص به تحقيق و تتبع بپردازند و سخنراني هایی در آن رشته ترتيب دهند ،‌همچنين به دوره اي از تحصيلات ،‌که توسط چنين دانشجوياني تثبيت شود سمينار گفته مي شود . معني ديگر سمينار ،‌ اطاقي است که دانشجويان در آن گرد هم آيند و به تشريح موضوعي بپردازند .در کشورمان واژه “همايش” جايگزين سمينار شده است . اما ديده مي شود بسياري از مجامع با اهداف متفاوت از معني ، با عنوان “همايش ” برگزار مي گردند .

مجمع علمی یا سیاسی که جلسه تشکیل میدن و میتونه علنی باشه میتونه نباشه .

کلمه کنگره فرانسوي است که وارد فارسي شده در تلفظ بايد گافِ وسط آن ساکن باشد . يعني اجتماع و انجمني از آگاهان ،‌صاحبنظران و دانشمندان براي بحث و گفتگو پيرامون مسايل سياسي ،‌علمي ،‌هنري و نظاير آن . همچنين به مجمعي که از سران دُوَل ، نمايندگان کشورها يا دانشمندان تشکيل مي شود تا در باب مسايل سياسي ،‌اقتصادي و علمي بحث کنند ، کنگره گفته مي شود.

—————

جلسه و یا دعوت به یک چیز خاص گردهمایی:جلسه گروهی افرادی که در یک مجموعه هستند یا هم رشته هستند جشنواره:جشن + واره : جلسه ای که جشن آور باشه.معمولا برای موضوعات شاد گذاشته میشه

—————

مجمعي که هدفش مباحث فلسفي و علمي باشد و يا مجمعي که در آن اشخاص مختلف راجع به موضوعي واحد ،‌مقالاتي ارائه نموده و يا سخنراني هائئ ايراد نمايند . مانند سمپوزيوم نفت يا سمپوزيوم حکمت و فلسفه و نظاير آن . عنصر اصلي در سمپوزيوم ،‌موضوع واحد آنست .

—————

گردهم آيي ،‌اجتماع کردن براي بحث و گفتگو پيرامون موضوعي که اصلا” جنبه علمي تحقيقاتي نداشته باشد . مجمعي است که برگزار کنندگانش قصد آن دارند تا موضوع مورد علاقه خود را از زواياي مختلف مورد بحث و بررسي قرار دهند. مثل حضور استانداران ، يا مديران کل واحدهاي يک سازمان و يا مسئولان انجمن هاي صنفي و تخصصي و نظاير آن …. در گردهم آيي سخراني و يا مقالات تخصصي ارائه نمي گردد .

—————

هر نوع تجمع بیش از ۱۵ نفر که در مکانی تجاری برپامی‌گردد و شامل کنوانسیون، کنگره‌، کنفرانس، سمینار، کارگاه، سمپوزیوم می‌گردد که مردم را برای یک هدف مشترک یعنی تبادل اطلاعات گرد هم می‌اورد.

—————

نوعی سمینار با تمرکز و تاکید بر بحث آزاد، تبادل ایده‌ها،‌ نمایش روشهای بکارگیری عملی مهارتها و اصول است. همچنین به گردهم‌آیی چندین نفر برای بحث عمیق و شدید درباره موضوعی خاص نیز اطلاق می‌شود.

—————

همایش و سمینار چیست

همایش ملی یا بین‌المللی تشکیلات و دوایر بازرگانی، با هدف بحث یا ارائه نمایشگاههای تجاری. کنوانسیون همچنین به همایش عمومی و رسمی تشکیلات قانونگذاری، گروههای اجتماعی و اقتصادی نیز اطلاق می‌شود که به منظور فراهم آوردن اطلاعات در یک موقعیت خاص تشکیل میشود.

 

 

 

به‌طورکلی چند دسته اساسی ارائه وجود دارد. نوع اول ارائه کلاسی است که معمولاً بخشی از نمره درس به آن اختصاص داده می‌شود و موضوع آن باید مرتبط با درس باشد.

نوع دوم ارائه‌های مرتبط با مقالات علمی ارائه‌شده به کنفرانس ها یا سمینارهای مرتبط با رشته شماست. در این نوع ارائه‌ها شما یک مقاله ارسال می‌کنید و در صورت پذیرفته شدن، ممکن است آن با را به‌صورت شفاهی یا پوستر ارائه کنید.

نوع سوم همه ارائه‌های مرتبط با پایان‌نامه شماست.

در این نوع ارائه‌ها مبنا کاری است که شما به‌عنوان تحقیق یا پژوهش در کارشناسی ارشد یا دکتری انجام می‌دهید. سه گروه اساسی در این دسته قرار می‌گیرند: ارائه برای پیشنهاد موضوع پایان‌نامه، ارائه گزارش پیشرفت کار و دفاع نهایی از رساله دکتری یا پایان‌نامه کارشناسی ارشد.

 

شما زمانی که در حال تحصیل هستید یک مقداری اطلاعات علمی دریافت می‌کنید که معمولاً اصول و کلیات یک دانش هستند. بعد از مدتی باید اطلاعات شما سنجیده شود و یاد بگیرید که جواب سؤال‌های جزئی‌تر یا تخصصی‌تر مرتبط با رشته خود را به شکل علمی پیدا کنید. یا چیزهایی را که به شکل تئوری یاد گرفته‌اید در یک مورد واقعی به کار ببندید. اما آیا این کار را به روش درست انجام داده‌اید؟

ارائه علمی برای بررسی درستی تحقیق شما و به اشتراک گذاشتن تجربه و نتایج این کار اختراع‌شده است! پس هدف اول و اصلی از ارائه علمی پیدا کردن یک جواب درست برای یک سؤال درست از روش درست است.

البته باید دقت داشته باشیم که در بسیاری از علوم هیچ‌چیز قطعی نیست و منظور ما از درست بودن یک‌چیز، انجام دادن آن از روش‌های علمی است.

 

پس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که برای یک ارائه خوب باید محتوای خوب داشته باشیم. محتوای خوب چند ویژگی اساسی دارد:

اول این‌که هدف دارد، یعنی دقیقاً می‌دانید چه سؤالی پرسیده‌اید و در تحقیق خود به دنبال چه چیزی هستید.

 دوم این‌که جواب سؤال را از منابع قابل‌اعتماد و به‌روزی پیداکرده‌اید. برای این کار باید احتمالاً به کتابخانه سری بزنید. اینترنت منبع خوبی برای پیدا کردن جواب همه سؤال‌ها نیست. می‌توانید عنوان مراجع را ازآنجا پیدا کنید. اما خود آن‌ها را احتمالاً نه!

سوم این‌که گزارش خوبی از کار خود ارائه می‌کنید.

 

چگونه یک سمینار خوب ارائه کنیم؟

بعد از این‌که جواب سؤال خود را پیدا کردیم، باید آن را به شکل خوبی ارائه کنیم. در یک ارائه خوب شخص به شما این احساس را منتقل می‌کند که روی موضوع تسلط کافی دارد. یک گزارش به‌هم‌پیوسته و گیرا از داستان تحقیق خود تعریف می‌کند. در عین حال نقاط عطفی دارد که شنونده تغییرات بخش های مختلف مطلب را به خوبی متوجه می شود.

 در این مدل ارائه‌ها شخص کار را به‌صورت جذابی شروع می‌کند. مقدمه طولانی و خسته‌کننده نیست و یک‌راست می‌رود سر اصل مطلب. روش انجام کار و نتایج را به‌خوبی توضیح می‌دهد و نتیجه‌گیری و پایان واضح دارد.

 

یک سمینار خوب چند بخش اصلی را باید حتما پوشش دهد و باید همخوانی بین بخش های مختلف آن وجود داشته باشد. زمان ارائه در سمینارهای دانشجویی معمولا حدود ۲۰ دقیقه است. البته در بعضی موارد که دانشجو تدریس بخشی از درس را به عهده داشته باشد ممکن است تا ۴۰ یا ۴۵ دقیقه هم طول بکشد.

برای یک ارائه در حدود ۲۰ دقیقه شما باید حد اکثر ۲۵ اسلاید داشته باشید. این که تعداد اسلاید های شما زیاد باشد و شما مجبور شوید تعدادی از آن ها را سریع رد کنید یک نوع خودکشی در سمینار است! این کار را نکنید!

خوب بیایید ببینیم اسلایدهای شما باید شامل چه مواردی باشند:

اسلاید ۱: اسلاید معرفی و عنوان سمینار و درس و نام شما و استاد راهنما به همراه لوگوی دانشکده و دانشگاه است. در این بخش احتمالا نمیتوانید خلاقیت زیادی به خرج دهید، اما روی فونت ها و اشتباهات املایی در همه جا و خصوصا در این اسلاید حساس باشید. باور کنید که گاهی در همین اسلاید اول سوتی های وحشتناکی رخ می دهد!

اسلاید ۲: گفتیم یک ارائه خوب در واقع پاسخ به یک سوال است. اینجا جایی است که شما باید هدف از پژوهش را و در واقع سوال اصلی تحقیق را بیان کنید. خوب دست به کار شوید و نشان دهید که تحقیق شما مهم است!

به جای این که بگویید: “امروزه…” یا این که : ” در دنیای حاضر….”، یک کار بهتر انجام دهید. مثلا فرض کنید  موضوع ارائه شما نقش ایمنی در سازه هاست. می توانید ارائه تان را با یک نمونه حادثه شروع کنید.

اگر قرار است درباره کارآمدی یک سیستم سمینار بدهید می توانید با یک مثال نقض شروع کنید یا با یک نمونه موفق.

پس بهتر است اسلاید دوم که در واقع نقطه شروع ارتباط شما با مخاطب است، یک صفحه سفید نباشد که بالای آن نوشته شده: هدف از انجام تحقیق.

اسلاید ۳: حالا سوال پژوهش خود را واضح توضیح بدهید و بگویید چرا این موضوع را انتخاب کردید ( تاکید دوباره بر موضوع)

اسلاید ۴: یک دورنمای کلی از آنچه خواهید گفت ارائه بدهید. به نوعی فهرست مطالب را بگویید.

این بخش نهایتا باید ۲ دقیقه از زمان شما را به خود اختصاص بدهد.

اسلاید ۵ تا ۷: داستان تحقیق را بگویید. چیزی را که دیگران تا اینجا انجام داده اند. ممکن است اسمش را بگذارند مروری بر پیشینه تحقیق. یا روند تغییرات یک چیز در طول زمان.

این بخش باید حدود ۳-۴ دقیقه از یک ارائه ۲۰ دقیقه ای را پوشش دهد.

اسلاید ۷ تا ۱۲:

کاری که شما انجام داده اید و پژوهش شما. این بخش ممکن است فقط طبقه بندی شما باشد. یا یک مثال عملی کامل که شما آن را انجام داده اید. اگر کار شما فقط مقایسه و جمع آوری است باید در مورد معیارهای مقایسه حرف بزنید. اگر مصاحبه است درباره سوالات مصاحبه و دلیل انتخاب آنها. اما اینجا باید توضیح بدهید مساله را از چه راهی حل کرده اید.

بخش روش ها هم حدود ۵ دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت.

اسلایدهای ۱۲-۱۸: در این بخش نتایج کار خود را بگویید. توضیح بدهید که جواب سوال چیست! این بخش مهم ترین بخش کار شماست و زمانی در حدود ۵ دقیقه را باید به آن اختصاص داد.

همخوانی و تعادلی که راجع به آن صحبت کردیم اینجا اهمیت پیدا میکند. وزن هر کدام  از بخش ها باید حفظ شود. ارائه های زیادی را دیده ام که دانشجو آن چنان در مروری بر ادبیات غرق می شود که انگار خودش کاری انجام نداده است. یا برعکس انگار کلا از اول تاریخ علم را خودش تجربه کرده است.

اسلاید های ۱۸-۲۰: آخرین بخش کار شما هم نتیجه گیری کار شماست و پیشنهاد جهت ادامه کار. در این بخش باید عصاره تحقیقتان را به مخاطب بچشانید. پس لازم است خودتان آن را حسابی امتحان کرده باشید.

خیلی وقت ها در پایان صحبت از شما می پرسند: ” حالا همه این ها که گفتی یعنی چه؟” این سوالی است که در این دو- سه اسلاید آخر باید آن را توضیح داده باشید.

اسلاید۲۱: منابع تحقیق شما: اگر از شما خواسته شده است که منابع را در اسلایدها بیاورید مهم ترین ها را در یک یا نهایت دو اسلاید لیست کنید که در صورت لزوم بتوانید به آنها ارجاع دهید.

اسلاید ۲۲: این اسلاید هم که تشکر و قدردانی است. اینجا هم خلاقیت های بامزه ای می توانید به خرج دهید.

بعد از این که ارائه شما تمام شد، صفحه نمایش را روی وضعیت لیست اسلایدها قرار دهید تا در هنگام پرسش و پاسخ بتوانید به راحتی به اسلاید مورد نظر رجوع کنید.

 

داشتن استرس در سمینار امری کاملاً طبیعی است. همه سخنران‌های حرفه‌ای هم آن را با خود دارند. پس سعی نکنید با روش‌های عجیب‌وغریب مثل قرص آن را نابود کنید. بلکه از آن برای بهتر کردن ارائه خود استفاده کنید.

اگر برای سمینار استرس دارید، خود را آماده کنید. آمادگی برای رویارویی با یک موقعیت یعنی اطمینان خاطر. پس تمرین کنید و تمرین کنید و تمرین کنید.

 

پیش‌تر گفتیم که هدف از ارائه یک سمینار دانشجویی تمرین پاسخ دادن به سؤالات علمی و تبادل علمی است. خوب می‌شود تبادل علمی بدون سؤال پرسیدن باشد؟

عمده‌ترین سؤالاتی که در جلسه ارائه پرسیده می‌شود در چند حیطه قرار دارد:

حالا اگر سمینار خود را به‌خوبی طراحی کرده باشید و جواب سؤالات بالا را بدانید احتمالاً به مشکلات بسیار کمتری بر خواهید خورد. البته یک‌راه بسیار خوب این است که سمینار خود را برای یک نفر که دانشی نزدیک به شرکت‌کنندگان در سمینار شما ( مثلاً همکلاسی‌ها) دارد ارائه کنید و از او بپرسید در کجا ابهام وجود دارد. بعد سعی کنید آن‌ها را برطرف کنید.

هرچقدر هم برای ارائه آماده‌باشید و روی محتوا تسلط داشته باشید و تمرین کنید بازهم ممکن است رعایت نکردن چند نکته کوچک برای شما حسابی دردسر درست کند. عمده این مسائل مربوط هستند به تکنولوژی! اگر درست از آن استفاده نکنیم چالش‌های بدی برایمان درست می‌کند. مثلاً ممکن است لپ‌تاپ شما با ویدیو پروژکتور اتاق ارائه وصل نشود. اگر روی کامپیوتر عمومی اتاق کارکنید فونت‌ها و ظاهر اسلایدهایتان به هم بریزد و یا اصلاً فایل‌هایتان بپرد و آن‌ها را پیدا نکنید.

پس حتماً اگر امکان‌پذیر هست از قبل هماهنگی وسایل را چک کنید. چند نسخه از ارائه خود پشتیبان تهیه کنید و با خیال راحت زودتر از ساعت مقرر به سر جلسه بروید.

امیدوارم جلسات ارائه سمینار شما به خاطرات خوب و پله موفقیت‌های شغلی و تحصیلی شما تبدیل شود.

 

 جهت دریافت مشاوره تخصصی و  انجام سمینار به منوی خدمات ما مراجعه فرمایید. 

http://bio1.ir/our-services/seminar-project.html

 

 

 نحوه تعیین موضوع: موضوع سمینار درگرایش تحصیلی دانشجو و غیر از موضوع پایان‌نامه طبق سرفصل درس با پیشنهاد دانشجو و تایید استاد راهنما تعیین می‌گردد.

 

2-1- دانشجو موظف است در اولین نیمسال تحصیلی که توانایی ارائه دارد واحد درس سمینار را انتخاب و با هماهنگی مدیر گروه، استاد راهنما و استاد هماهنگ کننده سمینارها درخصوص انتخاب موضوع و زمان‌بندی ارائه آن اقدام نمایند.

2-2- به منظور کنترل، هماهنگی و تنظیم برنامه، در هر سال تحصیلی یک نفر از اعضای محترم گروه به عنوان استاد هماهنگ کننده سمینارها از سوی گروه معرفی می‌گردد. دانشجویان موظف به هماهنگی کامل با ایشان در امور اجرایی سمینار خود می‌باشند.

2-3-  زمان ارائه سمینار در صورت موافقت اساتید، 2 نیمسال تحصیلی متوالی می‌باشد و در نیمسال دوم تحصیلی همان سال انجام می‌گردد.

2-4- سمینارهای هر سال براساس برنامه از پیش تعیین شده توسط گروه برگزار می‌گردد. بنابراین ضروری است دانشجویان در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام و تعیین تاریخ ارائه سمینار اقدام نمایند.

2-5- حضور کلیه دانشجویان و اعضاء محترم هیأت علمی گروه در جلسات سمینارها الزامی است.

2-6- چنانچه دانشجو حداکثر ظرف دو ماه (از زمان انتخاب واحد) هماهنگی‌های لازم را درخصوص تعیین و تأیید موضوع سمینار به عمل نیاورد، ملزم به حذف سمینار در زمان حذف تک درس خواهد بود.

2-7- به منظور اطلاع‌رسانی عمومی دانشجو موظف است حداقل پنج روز کاری قبل از ارائه سمینار اطلاعیه ارایه سمینار را در تابلوی اعلانات گروه و تابلوی اختصاصی سمینارهای دانشکده نصب نماید.

2-8- دانشجو موظف است با همکاری استاد راهنما، خلاصه‌ای از سمینار را در حد یک تا دو صفحه با درج چند منبع معتبر مورد استفاده تهیه و در روز ارائه در اختیار حاضرین قرار دهد.

2-9- اسلایدها باید با استفاده از نرم‌افزار Power Point تهیه شوند.

2-10- مدت زمان ارائه هر سمینار 30 دقیقه شامل 20 دقیقه سخنرانی و 10 دقیقه پاسخ به سئوالات می‌باشد.

2-11- دانشجو موظف است قبل از ارائه سمینار از سلامت کامپیوتر و دستگاههای مورد استفاده اطمینان حاصل کند.

2-12- کلیه سمینارها در طول هر نیمسال تحصیلی ارائه می‌گردد. تاریخ دقیق ارائه سمینارها ابتدای نیمسال دوم از سوی استاد هماهنگ‌کننده سمینارها اعلام می‌گردد.

2-13- مطالب تدوین شده سمینار  باید حداقل یک ماه قبل از زمان ارایه، به استاد راهنمای مربوطه تحویل و پس از تصحیح، نسخه نهایی تایپ و اصلاح شده حداقل دو هفته قبل از ارائه سمینارها به استاد هماهنگ‌کننده سمینارها تحویل شود.

 

3-1- محتوای علمی و استفاده مناسب از منابع 30 نمره (استاد درس)

3-2- کیفیت نگارش سمینار 20 نمره (‌ استاد درس)

3-3- نصب اطلاعیه و تهیه، تایپ و توزیع خلاصه سمینار 5 نمره (هماهنگ‌کننده)

3-4- نحوه ارائه (شیوه سخنرانی، رعایت زمان و استفاده از وسایل سمعی و بصری)‌30 نمره  (هیأت علمی شرکت کننده میانگین)

3-5- کیفیت پاسخ به سئوالات 10 نمره (هیأت علمی شرکت کننده)

3-6- حضور مرتب و فعال در جلسات سمینار گروه 5 نمره (هماهنگ کننده)

 

ارزشیابی سمینار جز در مورد بند 3-2 به صورت گروهی توسط اعضاء محترم هیأت علمی گروه صورت می‌گیرد.

 

 

برای دیدن سایر سخنرانی ها به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://bio1.ir/blag/ted-talks.html

دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری می توانند برای هرگونه خدمات پژوهشی با ما در ارتباط باشند.

چنانچه قصد انجام مشاوره در مورد سمینار خود را دارید و یا می خواهید تحلیل آماری را انجام دهید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید .

برای انجام مشاوره و راهنمایی در این زمینه می توانید با شماره 09187736236 از طریق تلگرام یا مستقیم در تماس باشید و یا اینکه از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.

 

 جهت دریافت مشاوره تخصصی و  انجام سمینار به منوی خدمات ما مراجعه فرمایید. 

http://bio1.ir/our-services/seminar-project.html

سرپرست سایت

♦♦♦ در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد این موضوع برای ما نظر بگذارید (در پایین همین صفحه). در اسرع وقت به تمامی سوالات شما توسط کارشناس مربوطه پاسخ داده خواهد شد. با تشکر ♦♦♦

مطالب تصادفی:

دانلود Stat-Ease Design-Expert ورژن 11 و 10 و 7 به همراه فیلم آموزشی نصب |RSM| طراحی آزمایش

اطلاعیه حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی-بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

nick vichich in ted سخنرانی نیک ووچیچ در تد با زیر نویس فارسی

تکامل – بزرگترین نمایش روی زمین – سمفونی علم – فارسی

آیا شیر گاوهای اصلاح شده جایگزین شیر مادر می شوند؟

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

عنوان

تصویر امنیتی جدید

خدمات ما 

مشاوره پایان نامه و پروپوزال

انجام سمینار

پروژه های دانشجویی

طراحی آزمایش (RSM)

ترجمه متون تخصصی

فیلم های آموزشی

همایش چیست؟

همایش به طور کلی به عنوان یک جلسه که  چند نفر در مورد یک موضوع خاص بحث میکنند  تصور میشودکه  اغلب با یک قرارداد، همایش ها و سمپوزیوم اشتباه گرفته شود. در حالی که یک همایش از سایرین از  نظر اندازه و هدف متفاوت است، این اصطلاح  می توان بعنوان یک مفهوم کلی بکار گرفته شود .کنوانسیون بزرگتر از یک همایش است،  که یک گردهمایی از اعضا به نمایندگی از چند گروه است.

 

در یک همایش، ایده های جدید توزیع شده  و اطلاعات جدید در میان کارشناسان رد و بدل میشود. هدف آن می تواند یکی از موارد زیر را در بر  بگیرد:

 

همایش و سمینار چیست


همایش علمی یک تجمع دانشمندان و دانشگاهیان است ، که در آن یافته های پژوهش ارائه شده و یا یک کارگاه اداره میشود.

همایش تجارت  برای افرادی که در یک شرکت و یاصنعت  مشترک شاغل هستند برگزار می شود. آنها به منظور بحث در مورد روندها و فرصت های جدید مربوط به  تجارت گرد هم می آیند

همایش تجارت در مقیاس بزرگتر صورت میگیرد. علاوه بر بازرگانان، تعدادی از اعضا از افراد جامعه هستند که به منظور ارتباط با فروشنده ها و ایجاد ارتباطات جدید حضور پیدا میکنند. چنین همایشی متشکل از کارگاه ها و سخنرانی های کاغذ سفید است.

unconference متفاوت از همایش های سنتی است که در آن  از هزینه های بالا، سلسله مراتب سازمانی از بالا به پایین و سخنرانیهای  حمایت شده جلوگیری میشود . تمام شرکت کنندگان به همان اندازه در مورد موضوع آگاه و بحث به صورت بازو معمولا بدون بلندگو و گردآوری نشان یابی شده صورت میگیرد.

اکثر همایش ها، دارای یک یا چند سخنرانان کلیدی هستند  که سخنرانی را ارائه میدهند. این در همایش آکادمیک و تجارت معمول است. سخنرانان انتخاب شده دارای شخصیت های برجسته در زمینه های مربوطه هستند  و حضورآنها به منظور جذب بیشتر مردم برای شرکت در همایش است. انواع مختلفی از همایش ها وجود دارد:

 

جلسه یک  گردهمایی غیر جدی و گاه به گاه و شامل تنقلات و سرگرمی است.

سمینار منظور بحث در مورد یک موضوع خاص سازماندهی شده است. این سمینار ها  معمولا فرهنگی و در طبیعت هستند ودر پایان این سمینار رشد  اطلاعات و توانمندی های علمی از شرکت کنندگان انتظار می رود .

کارگاه آموزشی فراتر از یک تجربه فیزیکی برای شرکت کنندگان با نمایش و اثبات و فعالیت است، مقدار زمان هریک از سخنرانان گروه محدود است

همایش میز گرد  یک گردهمایی از همسالان  به منظور  تبادل افکار و نظرات در یک موضوع خاص است ، که معمولا سیاسی یا تجاری است. تعداد محدودی از شرکت کنندگان در یک میز گرد حضور دارند، به طوری که هر کس می تواند با دیگران روبه رو باشد

در برنامه ریزی یک همایش به چک لیست ها دقت کنید:

برای نتایج ملموس از یک همایش، باید قبلا برنامه ریزی دقیقی به خوبی شده باشد. همه جنبه های مهم این همایش باید پوشیده شود، بنابراین بهتر است یک چک لیست نگه داری شود .یک برنامه پشتیبان برای مدیریت  امور غیر منتظره  همیشه لازم است. برنامه ریزی زمانی بهتر کار میکند که افراد در کمیته برنامه ریزی و اجرایی  دارای نقش ها و مسئولیت های محوله مشخص باشند.

در مرحله اول، هدف از این همایش باید به وضوح قابل درک باشد. بودجه باید تعریف شده باشد. در حالی که برخی از شرکت ها دارای اتاق های همایش به اندازه کافی بزرگ به منظور ترتیب دادن  این رویداد هستند ، مکان خارجی دیگری نیز اغلب مورد نیاز است. مزیت استفاده از یک اتاق همایش در هتل این است که هزینه های محل اقامت ممکن است در نرخ تخفیف دار ارائه  گردد. یکی از نیاز برای پایین ترین قیمت در مکانهای مختلف که با مشخصات این همایش مذاکره. eVenues.com جستجوی آنلاین  و رزرو امکانات را برای همه نوع رویداد ، به ویژه همایش ارائه می دهد.

 

هنگامی که تاریخ، زمان و محل برگزاری این همایش ثابت هستند، در دسترس بودن  تمام مجریان، فروشندگان، شرکت کنندگان و مهمانان ویژه باید تثبیت شود. فرم ثبت نام باید به خارج فرستاده و هنگامیکه  به عنوان پاسخ در می آیند، آنها باید برای ثبت نهایی تعداد شرکت کنندگان ثبت و نگهداری شوند. این برای  ترتیب دادن تدارکات همایش، از قبیل رزرو پرواز، محل اقامت و ماشین های سواری برای شرکت کنندگان مهم مانند، سخنران و مهمانان ویژه ضروری است. بر اساس موضوع این همایش، دعوتها و مواد دستور جلسه و مجلات باید  طراحی شود. نام و آرم حامیان مالی باید در این اعلامیه برای تبلیغات گنجانده شده است.

قواعد سرانگشتی در هنگام انتخاب محل برگزاری همایش به شرح زیر میباشد:

 

آیا اتصال Wi-Fi و زیرساخت های فنی برای حمایت از تعدادی از شرکت کنندگان وجود دارد؟ این شامل امکانات صوتی و تصویری، پروژکتور و تجهیزات ارتباطی مانند تلفن، بلندگو و میکروفن است.

آیا ساختمان بسته به آّب و هوا و فصل  سیستم تهویه مطبوع و گرمایش مناسب دارد ؟

آیا یک اتاق جلسه جداگانه مورد نیاز است؟ وهم در  مورد زیرساخت برای بلندگو، به عنوان مثال، سکوی مخصوص جلوس اشخاص برجسته و ایستاده

آیا محل برگزاری  امکانات سلف غذا دارد؟ خوراک و وعده های غذایی مورد نیاز خواهد بود، و یک اتاق ناهار خوری خصوصی بهتر است.

آیا شرایط کافی برای پارکینگ خودرو وجود دارد؟ آیا امنیت در محل وجود دارد؟

 

قبل از رویداد واقعی فهرستی از برنامه با جزئیات  باید آماده باشد؛ که این شامل ترتیب فعالیت ها، فهرست سخنرانان و وقفه برای سرو تنقلات ها و وعده های غذایی است. داوطلبان باید برای کمک و راهنمایی شرکت کنندگان در همایش مشخص شوند .برنامه و سایر جزئیات مهم باید با این داوطلبان به اشتراک گذاشته شود و آنها باید در پیشبرد مسئولیت رسیدگی به پرس و جو آموزش داده شده باشند

 

منابع:

نشست فردا: چگونه برای یک همایش برنامه ریزی کنیم

Silverwood مانور: برنامه ریزی همایش

آموزش جعبه ابزار انعطاف پذیر: چه نوع همایشها وجود دارد؟

 

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آدرس : تهران  خیابان ولی عـــصر ،ابتدای شریعتی  خیابان هشتم- پ11

ایمیل :  info@tolue          تلفن :  877777666           فکس :  877777666

 

همایش و سمینار چیست

صفحه نخست | درباره ما | ثبت آگهی | شرایط و قوانین

دانلود بازی نهنگ آبی

طراحی سایت و بهینه سازی با اینتن

                                                                                    ی ݘ  ی ی   ی ی ی Ԑ ی       ی   یی ی                                                            ی ی ی ݘ  یی.                                          Ԙ   ی ی ݘ栠


 

یی  ǎ یی ی  یѡ
ییی
ѐ

 

همایش و سمینار چیست


www.Fekreno.org

 

 

  

 

(Festival) 

1- ” ” – Ϙ : ϐ

” ”
2- ” ” – – .

ѐ ” ” ѐјϐ
ј ”

.
.

 

(Conference)

Ԙ
.
. 捘 . ”

.

 

(Seminar)

ȁ یی
.
ȁ .


ǎ “” .
” ” ѐ .

 

ѐ


ѐ ʘ
… .
ѐ
.

 

(Congress)

ǘ
.  ʐ
.
ϐ Ԙ
.

 

(Symposium)

.
͘ .
.

 

ʐ ”
. ѐ ϐ
.

…. .

 

1- ” ” ” ”
…. ” . Ǎ ѐ
ʘ ” ”
“” .

2- ѐјϐ
. ”
ʐ .
” ”
” ” ”
ѐ . ǐ ǎ

ǎ ” ” .


И ǘ

ѐ
 

 

همایش و سمینار چیست

****

 

: ” 

یی  ǎ یی ی  یѡ
ییی
ѐ ” -ѐ   ی  http://www.sedayemojri.com

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

         ݘ

 

 

ی-ی
-یی-ی-ی -یی-ی-ی -یی-ی-ی
-یی-ی-ی -یی-ی-ی -یی-ی-ی
-یی

 

Ґ
ی

 

 

 

 

 

ی
ݘ-ی ی ی یی


wwww.fekreno.org

 

 

 

 

 

همایش و سمینار چیست
همایش و سمینار چیست
9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *