کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت

کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت
کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت


بیشتر….


بیشتر….

این کتاب تنها منبعی است که در آن آقای دکتر سبطی به آموزش آرایه‌های ادبی پرداخته‌اند.

گرچه این آموزش بسیار فشرده‌تر از شیوه‌ی تدریس ایشان در کلاس‌های درس است، امّا اگر ابتدا درس‌نامه‌ی آرایه‌های ادبی را که در قسمت تست‌های دوره‌ای ادبیات و همچنین در فروشگاه در همین سایت آمده‌است، بخوانید و سپس به این کتاب مراجعه کنید، بدون شک یکی از قوی‌ترین و دقیق‌ترین منابع آموزشی آرایه‌های ادبی را مطالعه کرده‌اید.

بخش دوم این کتاب به دوره‌ی مطالب مهم و دشوار زبان فارسی می‌پردازد .  پس از یادگیری  زبان فارسی به کمک کتاب آموزش زبان فارسی نشر دریافت،این بخش از کتاب همایش، برای دوره و جمع بندی و آشناشدن با نکته های جدید و کنکوری بسیار سودمند است .کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت


برای چاپ قدیمی دو جلدی:

تست‌ها یا مطالب تکمیلی (کلیک کنید)

بخش بعدی این کتاب مفهوم‌های قابل طرح در تست‌های تناسب مفهومی (قرابت معنایی) را به‌ترتیب درس‌های کتاب‌های ادبیات سال چهارم، سوم و دوم بررسی می‌کند و لابه‌لای درس‌ها تست‌هایی نو و تازه و هم‌سنگ تست‌های دشوار آزمون سراسری نیز طراحی شده‌است. البته این کتاب هرگز نمی‌تواند جای کتاب آموزشی «تناسب مفهومی و قرابت معنایی» دکتر سبطی را بگیرد زیرا در آن‌جا  به آموزش پایه‌ای مفاهیم ادبی و روش‌های  خواندن شعر پرداخته‌شده است اما این کتاب  فقط برای دوره و جمع‌بندی کامل است؛  ردپای برخی از تست های دشوار آزمون سراسری چند سال اخیر  را در این کتاب می توان دید.

بخش بعدی این اثر همان کتاب تاریخ ادبیات دکتر سبطی است و  نکته‌هایی از تاریخ ادبیات، اعلام و  درآمدها را گوش زد و حلاجی می‌کند که معمولاً از چشم اغلب دانش‌آموزان تیزبین هم دور می‌مانند. هم‌چنین روش‌های ابتکاری و جالبی برای به‌خاطر سپردن نام آثار شاعران و نویسندگان در آن ارائه شده‌است که حتمن خودتان باید بخوانید و بدانید!

فروشگاه اینترنتی

(به‌روزرسانی فایل: ۲۶مهر۹۵)

دانلود↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

 .


Username


Password

Remember Me


Lost your password?

پیام خطا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نشر برد میباشد.
هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر بدون اجازه کتبی غیر قانونی است.
طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی توسط یکتاپرداز

گیسوم مکانی است برای توسعه و ترویج کتاب و کتاب خوانی و خدماتی هم چون فروش و خرید کتاب را ارائه می‌دهد.

در صورتی که ساکن تهران هستید، می توانید گزینه پست پیشتاز را انتخاب نکنید و فقط سه شنبه ها  و چهارشنبه ها ساعت 16 الی 18 جهت دریافت کتاب ها به دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف مراجعه بفرمایید.

شماره دبیرستان: 66165191 ( 021 ) جهت هماهنگی.

اولین ارسال پستی پیشتاز  یکشنبه ساعت 12 ظهر ( دریافت 1 الی 5 روز کاری )

تناسب مفهومی و قرابت معنایی

کتاب سفارش شده از سوی وزارت آموزش و پرورش به مدارس کشورکتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت


این کتاب از مجموعه‌ی جدید کتاب‌های دکتر هامون سبطی – برنده‌ی تندیس طلای جشنواره ی کتاب رشد در سال ۱۳۸۴  ـ است.

این کتاب تنها مرجع آموزش «درست خواندن شعر» در تاریخ آموزش و پرورش کشور است. بی گمان اولین و بزرگ‌ترین مشکل دانش‌آموزان کشور در برخورد با ادب پارسی ناتوانی آنان  در خواندن درست بیت است که باعث می‌شود هیچ برداشتی از معنای بیت نداشته باشند و تا این مشکل حل نشود رسیدن به  معنا و سپس مفهوم بیت‌ها غیرممکن است.

البته شیوه‌ی روشمند  آموزش درک ادبی و رسیدن به معنا و مفهوم ابیات نیز در این کتاب بی‌سابقه بوده است. کوتاه سخن این که: پایه‌ای‌ترین مطالب برای رسیدن به درک ادبی و درپی آن، توان پاسخگویی به پرسش‌های  آزمون سراسری در این کتاب و گویا فقط در این کتاب واقعاً آموزش داده شده است.

پرسش های تناسب مفهومی (قرابت معنایی) حدود ۴۰% تست‌های زبان و ادبیات فارسی را در آزمون سراسری تشکیل می‌دهد. در این تست‌ها به بیت‌های داخل کتاب درسی  توجه چندانی نمی‌شود. تست‌های آرایه‌های ادبی و برخی از تست‌های زبان فارسی(دستور) و املا نیز از بیت‌های خارج از کتاب درسی طرح می‌شود؛ بنابراین خواندن خط‌به‌خط متن کتاب‌های ادبیات سال دوم و سوم و چهارم کمکی به داوطلبان کنکور نمی‌کند! در این کتاب، روش درستِ خواندن و معناکردن بیت‌های ناآشنا و خارج از کتاب، با شیوه‌ای «تفهیمی- تحلیلی» و بدون  اتکا به حافظه آموزش داده شده است. مجموعه‌ی.تمرین‌ها و پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای این کتاب به همراه پاسح تحلیلی آن‌ها نیز خواننده را تا حد تسلط بر این مباحث یاری می‌رساند.

زبان فارسی

کتاب سفارش شده از سوی وزارت آموزش و پرورش به مدارس کشور

در این کتاب، تمام مطالب و نکته‌هایی که برای پاسخ‌گفتن به پرسش‌های چهارگزینه‌ای زبان فارسی در آزمون سراسری مورد نیاز داوطلبان است به‌شکل گام‌به‌گام و با شیوه‌ای تفهیمی ـ تحلیلی آموزش داده‌شده‌است.

هم‌چنین مجموعه‌ی کاملی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای آموزشی و سنجشی با پاسخ تفهیمی- تحلیلی در پایان هر درس طراحی و گردآوری شده است. با توجه به ویژگی های آموزش دستور و زبان شناسی، این کتاب با حروف درشت و سفیدخوانی کافی صفحه آرایی شده است تا مطالعه آن ساده و روان باشد. علت پرحجم به نظر رسیدن این کتاب در نگاه نخست این است.

تمام مباحث غافلگیرکننده ای که در تست های نوظهور کنکور سراسری در چند سال اخیر مطرح شده است،از همان ابتدا در این کتاب مطرح بوده است و هنوز نکته های بسیاری در این کتاب وجوددارد که باید در آزمون های سالهای آینده منتظرشان باشیم و مطمئناً این نکته ها فقط با خواندن تستهای طبقه بندی شده ی سالهای گذشته قابل یادگیری نیستند.

در آخرین ویرایش این کتاب، تستهای ساده و تستهای آزمونهای تعاونی سنجش با تستهای تازه تالیف دکتر سبطی جایگزین شده است.

اگر بخواهیم در خطّ سیر تألیف کتاب‌های دستور زبان دبیرستانی از آغاز آموزش و پرورش نوین در ایران تاکنون نقطه‌ی عطفی بیابیم، بدون شک کتاب‌های زبان فارسی تألیف‌شده در دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی که از سال ۱۳۸۰ به دبیرستان‌ها راه پیدا کرد، همان نقطه‌ی عطف و تغییر بنیادین است. سرانجام پس از چندین دهه آموزش دستور سنّتی در مدارس کشور، کتاب‌هایی تألیف شد، بر پایه‌ی اصول علم زبان‌شناسی؛ البتّه همین تازگی و عادت‌ستیزی مایه‌ی اعتراض‌های بسیاری شد بر این کتاب‌های ارزشمند. نگارنده‌ی این کتاب در سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ با یاری استاد عمرانی – مؤلف اصلی کتاب‌های زبان فارسی یادشده – تمام فرصت تألیفی خود را صرف نوشتن کتابی کرد که در درجه‌ی نخست پاسخ‌گوی نیازهای دبیران ارجمند کشور باشد و آن‌ها را با این نگاه جدید به علم دستور آشنا کند و آشتی دهد که گویا کارساز نیز افتاد و در سال ۱۳۸۴ این کتاب‌ها (زبان فارسی راهبردهای یاددهی و یادگیری) برنده‌ی جایزه‌ی برترین کتاب آموزشی دستور زبان در جشنواره‌ی رشد وزارت محترم آموزش و پرورش شد. کتاب حاضر در واقع ادامه‌ی همان کتاب‌هاست با این تفاوت که روی سخنش با دانش‌آموزان کشور و داوطلبان آزمون سراسری است. در این کتاب سعی بر این بوده که به بهانه‌ی کنکور، دانش آموز با ظرافت‌ها و ظرفیت‌های زبان فارسی آشنا شود و البته توانایی پاسخ‌گویی به پرسش‌های آزمون سراسری را نیز به‌دست آورد.(این کتاب هم در سال۹۳ از سوی وزارت آموزش و پرورش به مدارس و دانش آموزان کشور سفارش شد.)

املا و لغت در آزمون سراسری

خواندن این کتاب، اضطراب و دشواری چند تست ابتدای دفترچه ی سوالات آزمون سراسری را در داوطلبان از میان خواهدبرد.

در این کتاب کم‌حجم، شیوه‌ی پاسخ‌گفتن به تست‌های املا و لغت با تکیه بر

۱- «هم ریشه ها»،

۲- «ترکیب های رایج»

۳- «جفت های املایی»

به شکلی «تفهیمی و تحلیلی» آموزش داده شده است.  برخلاف دیگر کتاب های املا و واژگان که روند یاددهی- یادگیری در آنها دیده نمی‌شود و معمولاً فقط یک دفترچه لغت ـ معنی‌اند به‌انضمام مقداری تست و پاسخ .

در فصل لغت این کتاب با ۹ تمرین بسیار دقیق، خواننده بر زیرو‌بم واژه‌نامه‌ی کتاب‌های ادبیات مسلط می‌شود. سپس به سراغ واژه‌های لابه‌لای متن درس‌ها  می‌رود و واژه های مهم هر فصل به ترتیب درسها بررسی می شود و در ادامه، با اشتباهات رایج رقیبان خود آشنا می شود( بخش اشتباه نشود!). مجموعه‌ی کامل تست‌های تالیفی و کنکور با پاسخ تشریحی در این کتاب فراهم آمده‌است و تمام تست های تعاونی سنجش این کتاب با تست های تازه تالیف دکتر سبطی و متناسب با رویکرد جدید طراحان آزمون سراسری، جایگزین شده است.

همایش زبان و ادبیات فارسی

این کتاب از ادغام دوجلد کتاب همایش زبان و ادبیات فارسی، جلد ۱ و ۲ ایجاد شده است.

قسمت اول:

این کتاب تنها منبعی است که در آن آقای دکتر سبطی به آموزش آرایه‌های ادبی پرداخته‌اند.

گرچه این آموزش بسیار فشرده‌تر از شیوه‌ی تدریس ایشان در کلاس‌های درس است، امّا اگر ابتدا درس‌نامه‌ی آرایه‌های ادبی را در سایت نشر دریافت بخوانید سپس به این کتاب مراجعه کنید، بدون شک یکی از قوی‌ترین و دقیق‌ترین منابع آموزشی آرایه‌های ادبی را مطالعه کرده‌اید.

بخش دوم به دوره‌ی مطالب مهم و دشوار زبان فارسی می‌پردازد . پس از یادگیری زبان فارسی به کمک کتاب آموزش زبان فارسی نشر دریافت،این بخش از کتاب همایش، برای دوره و جمع بندی و آشناشدن با نکته های جدید و کنکوری بسیار سودمند است .

قسمت دوم:

بخش سوم این کتاب مفهوم‌های قابل طرح در تست‌های تناسب مفهومی (قرابت معنایی) را به‌ترتیب درس‌های کتاب‌های ادبیات سال چهارم، سوم و دوم بررسی می‌کند و لابه‌لای درس‌ها تست‌هایی نو و تازه و هم‌سنگ تست‌های دشوار آزمون سراسری نیز طراحی شده‌است. البته این کتاب هرگز نمی‌تواند جای کتاب آموزشی «تناسب مفهومی و قرابت معنایی» دکتر سبطی را بگیرد زیرا در آن‌جا به آموزش پایه‌ای مفاهیم ادبی و روش‌های خواندن شعر پرداخته‌شده است اما این کتاب فقط برای دوره و جمع‌بندی کامل است؛ ردپای برخی از تست های دشوار آزمون سراسری چند سال اخیر را در این کتاب می توان دید.

بخش چهارم این اثر همان کتاب تاریخ ادبیات دکتر سبطی است و نکته‌هایی از تاریخ ادبیات، اعلام و درآمدها را گوش زد و حلاجی می‌کند که معمولاً از چشم اغلب دانش‌آموزان تیزبین هم دور می‌مانند. هم‌چنین روش‌های ابتکاری و جالبی برای به‌خاطر سپردن نام آثار شاعران و نویسندگان در آن ارائه شده‌است که به‌حتم خودتان باید بخوانید و بدانید!

اتاق تمرین زبان فارسی

کتاب اتاق تمرین  زبان فارسی(تست و نکته‌‌‌)نوشته‌ی دکتر هامون سبطی و آقای علی بداغی

این کتاب، مجموعه تستی بسیار تازه و ابتکاری است که علاوه بر تست های تمرینی ، سلیقه های جدید طراحان آزمون سراسری و نکات باقی مانده در کتاب درسی را ـ نکات مهمی که هنوز از آن ها تستی در کنکور مطرح نشده است ـ مورد توجه ویژه قرار می دهد و مشکل کمبود تستهای آینده نگر یا هم سنگ تست های کنکور را برای دانش آموزان باهوش و سخت کوش ایران  به پایان می‌رساند

بیست زبان و ادبیات فارسی

در این کتاب، تک‌تک بیت‌ها و عبارت‌های ادبی کتاب ادبیات سال چهارم دبیرستان (عمومیِ پیش‌دانشگاهی) مورد بررسی معنایی و مفهومی قرار گرفته است.

نویسندگان این کتاب، دکتر سبطی و استاد بُداغی، تمام تلاش و تجربه‌ی خود را به‌کار بسته‌اند تا انواع گوناگون پرسش‌ها را از بیت‌ها و عبارت ها کتاب، طراحی کنند و پاسخ‌هایی معلم‌پسند به آن‌ها بدهند. مطمئناً این کتاب در شکل و شیوه‌ی طرح سؤالات  ادبیات کشوری در سال‌های آینده، تأثیرگذار خواهد بود. در میان پرسش‌های تألیفی، سؤالات خوب و نکته‌دار آزمون‌های استانی و کشوری سال‌های گذشته گنجانده شده‌است و همچنین چندین نمونه از امتحان کشوری (پایان نیم‌سال اول و پایان نیم‌سال دوم) با بارم‌بندی جدید آموزش و پرورش، هماهنگ شده است و به مجموعه‌ی امتحانات تألیفی افزوده شده است تا مطمئن شوید که بین شما و نمره‌ی بیست، فاصله‌ای نیست!

سفارش
کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش


سفارش

انتشارات دریافت یکی از قدیمی ترین و بهترین انتشارات کنکور هست که توسط دکتر هامون سبطی تاسیس و اداره می شود. شما می توانید تمامی کتاب های این انتشارات را از بانک کتاب یکتامهر خریداری کنید.

از کتاب های بسیار مطرح انتشارات دریافت می توان به کتاب های زیست همایش نوشته دکتر عمارلو و همچنین ادبیات موضوعی دکتر هامون سبطی اشاره کرد.

اکثر مولفان این انتشارات، رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور سراسری بوده اند و در حال حاضر به تدریس دروس مختلف کنکور پرداخته اند.

همچنین از دیگر فعالیت های این انتشارات می توان به بررسی و تحلیل آزمون های آزمایشی و کنکور اشاره کرد.

ما در بانک کتاب یکتامهر ، تمامی کتاب های نشر دریافت را نقد و بررسی می کنیم و شما می توانید با مطالعه این بررسی ها، کتاب های موردنیاز خود را خریداری کنید.کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت


بانک کتاب یکتامهر با مدیریت سیدمحمد عاقلی و با داشتن حرفه ای ترین و به روزترین تیم تهیه و عرضه کتاب، با در اختیار داشتن کامل ترین بانک کتاب در کلیه زمینه ها، امکان خرید اینترنتی کتاب های موردنیاز شما عزیزان را تنها با چند کلیک فراهم آورده است.

بانک کتاب یکتامهر امکان خرید کتاب به صورت تلفنی و خرید اینترنتی کتاب های موردنیاز شما عزیزان را فراهم آورده است و شما می توانید تنها با چند کلیک و یا یک تماس، کتاب موردنیازتان را درب منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید.

کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت
کتاب همایش ادبیات فارسی نشر دریافت
10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *